Jak korzystnie zakupić podręczniki szkolne

podrecznikZakupienie podręczników szkolnych jest kłopotliwe i kosztowne, niezależnie od tego czy kupujemy podręczniki szkolne do podstawówki, gimnazjum oraz szkoły średniej. Największym problemem i powodem są ceny podręczników szkolnych. A odpowiada za to ciągle zmieniający się program nauczania, niejednolitość rodzajów podręczników w szkołach i klasach oraz co rusz zmieniające się wykazy. Nadchodząca reforma szkolna przywracająca ośmioletnią podstawówkę, jeszcze nasili problem. Największą przeszkodą w pozyskaniu tanich podręczników, jest niemal brak możliwości zakupu używanych i/lub przekazywania ich ze starszych na młodsze dzieci (w związku z wyżej wymienionymi powodami).

Pomimo tych przeszkód, możemy mieć jednak wpływ na obniżenie ceny książek szkolnych. Jak to zrobić? Oto kilka porad:

1) Sprawdzić przynajmniej kilka księgarni.

Ceny podręczników pomiędzy poszczególnymi księgarniami, mogą się znacząco różnić. Najlepiej jest (jeśli mamy oczywiście możliwość) sprawdzić ceny w kilku księgarniach. Warto zapytać też sprzedawców, czy nie udzielają rabatów powyżej pewnej sumy zakupu.

2) Sprawdzić oferty księgarni internetowych.

Ceny w księgarniach internetowych, są zazwyczaj niższe niż w normalnych stacjonarnych. Minusem jest fakt, że mało która księgarnia internetowa, posiada cały interesujący nas pakiet podręczników szkolnych (stacjonarne księgarnie często dostają wykazy od szkół i pod to zamawiają towar).