Jakie gry wybierać dla małych dzieci?

Święta coraz bliżej, a to znak, że trzeba na poważnie zacząć myśleć o tym, co znajdzie się dla maluchów pod choinką. W dzisiejszych czasach, pomimo tego, że sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnorodnych zabawek, wcale nie jest łatwo wybrać odpowiedni prezent dla malucha. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze – nie wiadomo jakie zabawki dziecko już ma. A po drugie, trzeba się nieźle nagłowić, aby prezent zarówno sprawił maluchowi frajdę, jak i miał walor edukacyjny.

W co warto zainwestować?

Inwestować warto i należy przede wszystkim w rozwój. W tym świetle, bardzo korzystnie wypadają gry edukacyjne dla dzieci. Należy pamiętać jednak o tym, aby gra edukacyjna dla dziecka była dostosowana do jego wieku i umiejętności. Trzylatek raczej nie poradzi sobie z wyzwaniami jakie przygotowano dla sześciolatka. I na odwrót – dziecko z początkowych klas podstawówki nie będzie wykazywało zainteresowania grami przeznaczonymi dla maluchów z przedszkola.

Jakim kluczem wybierać gry?

Przy wyborze gier edukacyjnych z jednej strony warto postawić na zainteresowania dziecka. Jeżeli jest ono ciekawe świata i interesuje się geografią, to dobrym pomysłem będzie gra podróżnicza. Gry to świetny sposób także na uzupełnianie deficytów. Jeżeli dziecko nie radzi sobie na przykład z ortografią, to dzięki grze w przyjemny sposób można nadrobić braki i wyeliminować błędy ortograficzne bez dodatkowego stresu.