Książka o sile nawyku

sila nawyku

Siła nawyku potrafi być niesamowicie silna i rządzić życiem nawet przez wiele lat. Wszystko to dlatego, że niezwykle trudno jest wyrwać się ze stałych przyzwyczajeń, które wyznaczają rytm dnia. Dlaczego tak się dzieje? Czemu, wykonując przez pewien czas te same czynności, tak łatwo stać się później ich niewolnikiem? Siła nawyku bardzo często sprawia, że ludzie latami boją się zmienić coś w swym życiu, aby ich znany i zazwyczaj tylko pozorny ład i porządek, nie zostały niczym zmącone.

sila nawykuKomu spodoba się książka „Siła nawyku”, autorstwa Charles’a Duhigg?

Na pewno będzie to doskonała pozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się poszczególnymi działaniami człowieka oraz czynnikami, które sprawiają, że ludzie zachowują się tak, a nie inaczej. Jest to też lektura, która pozwala spojrzeć na swoje życie z nieco innej perspektywy. Może to być też dobry impuls do tego, aby wreszcie zmienić coś w swoim życiu i zerwać ze znanymi nawykami, które nie zawsze są takie dobre i konieczne. Autor bardzo przystępnie tłumaczy, czym jest sam nawyk i dlaczego niektóre osoby wpadają w jego sidła i stają się jego niewolnikami. Jest to też doskonała pozycja marketingowa, w której Duhigg tłumaczy, dlaczego niektóre z powszechnie znanych firm, odniosły tak ogromny sukces na arenie międzynarodowej, podczas gdy innym całkowicie nie udało się przebić na rynku.
Jest to pozycja, którą polecić można każdemu, kto wiecznie jest głodny nowych wiadomości i ciekawią go prawa, jakie rządzą nie tylko człowiekiem, ale i rynkiem.