Książka „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, czyli historie 100 niezwykłych kobiet, które miały wpływa na bieg historii

Kobiety nie od zawsze miały tyle władzy co dzisiaj. Czasy współczesne są przychylne płci pięknej, ale dawniej niestety tak nie było. I to właśnie w tej niezwykłej książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” można wyszukać interesujące postaci, które wpłynęły na to, jak wygląda dzisiejsze życie. Pisarki, malarki, działaczki polityczne, lekarki, sportsmenki i wiele innych pań z różnych dziedzin znalazły swoje miejsce w tej fenomenalnej lekturze.

Rewelacyjna współpraca obrazu z tekstem

Do powstania książki zostało zaangażowanych wiele osób. Autorki Elena Favilli i Francesca Cavallo w ekspresowy sposób uzbierały wymaganą kwotę na jej wydanie, a aż 60 ilustratorek z całego świata mogło przedstawić każdą bohaterką na swój sposób w tej ponadczasowej bajce – każda strona to inna kobieta, która miała ogromny wpływ na to, co nas teraz otacza. Łatwy do przyswojenia opis i przepiękny portret są znakomicie ze sobą zharmonizowane, co przekłada się na prawidłowy odbiór całości.

Książkowa pozycja na całe życie

Książka „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” zostanie z każdą dziewczynką a nieraz także na następne pokolenia. Codzienne wieczorne czytanie stanie się przyjemnym rytuałem, który wpłynie na kształtowanie się świadomości jak i pewności siebie oraz tego, że bycie kobietą jest szczególnie fascynujące. Zaznajomienie się z tym, co było kiedyś i jak to wygląda teraz może urzec niejedną małą damę.