Najlepszy pomysł na prezent dla miłośnika książek

Święta za pasem, więc warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o prezentach dla bliskich. Co kupić? To z pewnością największy dylemat wielu z osób, które poszukują inspiracji. Aby nieco ułatwić to zadanie w dzisiejszym artykule mała podpowiedź.

Najlepszy pomysł na prezent dla miłośnika książek

Chociaż statystyki dotyczące czytelnictwa w Polsce są zatrważające, to warto wspomnieć, że istnieje duży odsetek osób, które czytają kilka książek w miesiącu. Wiele osób starszych z wiekiem ma problemy z oczami, dlatego w ostatnich czasach niezwykle popularne stały się audiobooki, które można bez problemu słuchać w każdym dowolnym miejscu.

 

Praktycznie każda popularna książka ma swój odpowiednik w formie audiobooka, więc wybór jest naprawdę spory. Jest to również świetna alternatywa na prezent dla młodzieży, która bez elektroniki i nowych technologii nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania.

 

Jeżeli nie wiemy, czy danej osobie spodoba się taki prezent, zawsze do audiobooka możemy dokupić tradycyjną książkę, aby połączyć jedno z drugim. Istnieje także wiele platform internetowych oraz aplikacji z ogromnym wyborem audiobooków, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z dostępem. Podział tematyczny z pewnością ułatwia poszukiwania, a zniżki przedświąteczne zachęcają do zakupów.

 

Wiele osób, które podczas pracy spędzają dużo czasu w samochodzie, nie wyobraża sobie rozwoju bez książek. W tej sytuacji audiobooki bardzo często umilają podróż i uczą czegoś nowego.